Si de ce nu ar fi canonica? pentru ca scrie "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata"? hai sa fim seriosi... nu ce scrie pe hartie ii confera canonicitate unei icoane; iar citatul este unul ca oricare altul: nu inseamna ca Sf. Siluan a spus acele cuvinte. Toata lumea stie ca Hristos este cel care le/a spus Apostolilor sai. Imi pare rau ca nu ati semnat mesajul.
Capul sus si fiti optimista !ve-ti fi prezenta in rugaciunile mele..
RăspundețiȘtergerefoarte frumoase icoanele! la mai multe.
RăspundețiȘtergereda, însă nu știu daca e canonică cea cu Sfântul Siluan și pe hârtia care o ține, sunt scrise cuvintele:” Eu sunt Calea, Adevărul și Viața. ”
RăspundețiȘtergereSi de ce nu ar fi canonica? pentru ca scrie "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata"? hai sa fim seriosi... nu ce scrie pe hartie ii confera canonicitate unei icoane; iar citatul este unul ca oricare altul: nu inseamna ca Sf. Siluan a spus acele cuvinte. Toata lumea stie ca Hristos este cel care le/a spus Apostolilor sai.
RăspundețiȘtergereImi pare rau ca nu ati semnat mesajul.